Більшість виробів, що виготовляються з нержавіючої сталі повинні відповідати високим вимогам по якості, зовнішньому вигляду, гігієни, безпеки і т. д. Таким чином, гранично важливою стає завдання зберегти всі властивості нержавіючої сталі протягом все ланцюжка – від її виробництва до виготовлення готового продукту.
На металургійному заводі нержавіюча сталь виробляється майже в «лабораторних» умовах, для виключення будь-яких механічних, хімічних та інших дефектів. Після ретельного контролю готова продукція дбайливо упаковується: листи металу прокладаються папером, весь пакет обгортають водонепроникним папером і укладається на дерев'яні піддони. Незважаючи на всі обережності, якісний нержавіючий метал, відправлений заводу у відмінному стані, може пошкоджуватися кількома способами.
Вантаження, транспортування і розвантаження є практично завжди «критичними» подіями. Вилкові навантажувачі та крани можуть пошкодити кромки листів або рулонів. Недостатньо міцне фіксування упаковок при транспортуванні може призвести до їх переміщенням і до руйнування. Розвантаження є більш ризикованою операцією ніж навантаження, з-за того, що у багатьох випадках покупці не мають всього необхідного обладнання.
Очевидно, що під час транспортування упаковки мають бути захищені від атмосферних впливів, вологи, бруду та пилу.
Найбільш придатним місцем для зберігання нержавіючої сталі є сухе, чисте приміщення. При її зберіганні зовні, волога (конденсована або дощова) і пил (земля або пісок) неминуче проникають всередину упаковки і, внаслідок явища капілярності, навіть між окремими листами і кільцями рулонів. Це явище є причиною того, що матеріал покривається плямами.
Якщо вологи або пилу присутні елементи сприяють корозії, то виникнення корозійних дефектів неминуче. Звертатися з нержавіючої сталлю необхідно в «шовкових рукавичках». Грубе поводження може призвести до її пошкодження, яке, в свою чергу, стане причиною шлюбу і буде коштувати додаткових грошей.
Нержавіюча сталь – ідеальний матеріал. Вона легко деформується, полірується, що зварюється і т. д. Однак існує кілька основних правил, які необхідно пам'ятати, коли маєш справу з нержавіючої сталлю.
Чистота – головна умова. Всі інструменти та обладнання, які стикаються з нержавійкою, повинні бути чистими від пилу і бруду, і що особливо важливо, від частинок заліза та іржі. Устаткування, використовуване в роботі з залізом або рядовий сталлю, не слід використовувати для нержавіючої сталі зовсім. Якщо таке неможливо, то інструмент повинен бути ретельно очищений до початку використання з нержавейкой. Частинки заліза, рядовий сталі або іржі при наявності вологи можуть стати причиною серйозної корозії нержавіючої сталі. Для повної безпеки не рекомендується працювати з нержавіючої сталлю в тому ж приміщенні, де обробляються рядові сталі або залізо. Проте, якщо таке пошкодження відбулося, то слід промити пляма іржі 10-15% теплим розчином азотної кислоти і потім водою. Якщо це не допомогло, то останнім засобом залишається шліфування поверхні і репассивация (хімічна обробка з необхідними компонентами).
Для захисту від механічних ушкоджень в ході обробки сталь може бути покрита пластиковою плівкою. Іноді для покриття використовується папір, наклеюють на поверхню. Використання захисних покриттів зменшує вартість остаточно обробки.
В процесі обробки нержавіючої сталі її властивості неминуче погіршуються. Утворилися при цьому дефекти повинні бути обов'язково виправлені.
Наприклад, при зварюванні, утворюється зварний шов не задовольняє вимозі ям по своїй корозійній стійкості і за зовнішнім виглядом. Для збереження корозійної стійкості шва на рівні основного металу необхідно обробити його після зварювання.
Мінімальна обробка – видалення шлаку та окалини шляхом шліфування шва щіткою з нержавіючої сталі або абразивного матеріалу (не містить заліза).Однак оптимальний результат може бути досягнутий тільки шляхом подальшої хімічної обробки (травлення і пасивація).
Правильно обрана і використовувана нержавіюча сталь вимагає мінімального догляду. Зазвичай достатньо миття теплою водою або нейтральними миючими засобами (мило). Дезінфікуючі рідини, що містять хлор, або порошки абсолютно неприйнятні! Хлориди (солі) є найлютішими ворогами нержавіючої сталі.
Для очищення поверхонь з нержавіючої сталі можна застосовувати звичайні розчинники (що не містять хлор). Після цього рекомендується обполіскувати водою.
Правильно підібрані і оброблені нержавіючі стали при належному догляді є ідеальним матеріалом для широкого застосування і гарантією того, що вироби, виготовлені з них, прослужать довгі роки.
Виконуємо поставку нержавіючої сталі в будь-яке місто України: Дніпропетровськ, Алушта, Алчевськ, Біла Церква, Бердянськ, Вінниця, Горлівка, Дніпродзержинськ, Донецьк, Євпаторія, Житомир, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Кам'янець-Подільський, Керч, Київ, Кіровоград, Краматорськ, Кременчук, Кривий Ріг, Луганськ, Луцьк, Львів, Макіївка, Марганець, Маріуполь, Мелітополь Миколаїв, Нікополь, Одеса, Павлоград, Полтава, Рівне, Севастополь, Сєвєродонецьк, Сімферополь, Суми, Тернопіль, Ужгород, Харків, Херсон, Хмельницький, Черкаси, Чернігів, Чернівці, Ялта (Крим)