Image

Час роботи

Пн.-Пт. 09.00-17.00

Image

Маркування нержавіючих сталей

В країнах СНД (Україна, Росія, Казахстан, Білорусія та ін) прийнята розроблена раніше в СРСР буквено-цифрова система позначення марок сталей і сплавів, де згідно ГОСТу, умовно позначаються літерами назви елементів і способів виплавки сталі, а цифрами — зміст елементів.
Європейська система позначень сталі, регламентована стандартом EN 100 27. Перша частина цього стандарту визначає порядок найменування сталей, а друга частина регламентує присвоєння сталі порядкових номерів.

В Японії найменування марок сталі, як правило, складається з декількох букв і цифр. Літерне позначення визначають групу, до якої відноситься дана сталь, а цифри — порядковий номер у групі і властивість.

У США існує кілька систем позначення металів і їх сплавів. Це пояснюється наявністю декількох організацій із стандартизації, до них відносяться АМЅ, ASME, ASTM, AWS, SAE, ACJ, ANSI, AJS. Цілком зрозуміло, що така маркування вимагає додаткового роз'яснення і знання при торгівлі металом, оформленні замовлень і т. п.

До теперішнього часу міжнародні організації по стандартизації не виробили єдину систему маркування сталей. У зв'язку з цим існують різночитання, що призводять до помилок у замовленнях і як наслідок порушення якості виробів.

У Росії і країнах СНД прийнята буквено-цифрова система, згідно з якою цифрами позначається вміст елементів сталі, а літерами — найменування елементів. Літерні позначення застосовуються також для визначення способу розкислення сталі «КП — кипляча сталь, ПС — полуспокойная сталь, СП — спокійна сталь». Існують певні особливості позначення для різних груп сталей конструкційних, будівельних, інструментальних, нержавіючих та ін. Загальними для всіх позначеннями є літерні позначення легуючих елементів: Н — нікель, Х — хром, До — кобальт, М — молібден, В — вольфрам, Т — титан, Д — мідь, Г — марганець, С — кремній.

Конструкційні сталі звичайної якості нелеговані (ГОСТ 380-94) позначають літерами СТ., наприклад СТ. 3. Цифра, що стоїть після букв, що умовно позначає, процентний вміст вуглецю сталі.
Конструкційні нелеговані якісні сталі (ГОСТ 1050-88) позначають двозначним числом, що вказує на середній вміст вуглецю в сталі (наприклад, СТ. 10).

Якісні сталі для виробництва котлів і посудин високого тиску згідно з (ГОСТ 5520-79) позначають як конструкційні нелеговані сталі, але з додаванням літери К (наприклад, 20 КОПІЙОК).

Конструкційні леговані сталі згідно ГОСТ 4543-71, позначають літерами та цифрами. Цифри після кожної букви позначають приблизний зміст відповідного елемента, проте якщо вміст легуючого елемента менше 1,5% цифра після відповідної літери не ставиться. Якісні додаткові показники знижений вміст домішок типу сірки і фосфату позначаються літерою — А чи Ш, в кінці позначення, наприклад (12 Х НЗА, 18ХГ-Ш) і т. п.

Ливарні конструкційні стали, згідно ГОСТ 977-88, позначаються як якісні та леговані, але в кінці найменування ставлять букву Л.

Стали будівельні, згідно ГОСТ 27772-88, позначають літерою С та цифрами, відповідними мінімальній межі текучості сталі. Додатково застосовують позначення: Т — термоупрочненный прокат, — підвищена корозійна стійкість (наприклад, З 345 Т, З 390 До тощо). Аналогічно позначають буквою Д підвищений вміст міді.
Стали підшипникові, згідно ГОСТ 801-78, позначаються також як і леговані, але з буквою Ш в кінці найменування. Слід зауважити, що для сталей електрошлакового переплаву буква Ш позначається через тире (наприклад, ШХ 15, ШХ4-Ш).

Сталі інструментальні нелеговані, згідно ГОСТ 1435-90 ділять на якісні, що позначаються літерою У і цифрою, що вказує середній вміст вуглецю (наприклад, У7, У8, У10) і високоякісні, позначаються додатковою літерою А в кінці найменування (наприклад, У8А) або додатковою літерою Г, що вказує на додаткове збільшення вмісту марганцю (наприклад, У8ГА).Сталі інструментальні леговані, згідно ГОСТ 5950-73, позначаються також як і конструкційні леговані (наприклад, 4Х2В5МФ і т. П.).
Сталі швидкорізальні в своєму позначенні мають букву Р (з цього починається позначення сталі), потім слід цифра, яка вказує середній вміст вольфраму, а потім букви і цифри, що визначають масове вміст елементів. Чи не вказують вміст хрому, т. К. Воно становить стабільно близько 4% у всіх швидкорізальних сталях і вуглецю, т. К. Останнім завжди пропорційно вмісту ванадію. Слід зауважити, що якщо вміст ванадію перевищує 2,5%, буква Ф і цифра вказуються, (наприклад, стали Р6М5 і Р6 М5Ф3).
Сталі нержавіючі стандартні, згідно ГОСТ 5632-72, маркують літерами і цифрами за принципом, прийнятим для конструкційних легованих сталей (наприклад, 08Х18Н10Т або 16Х18Н12С4ТЮЛ).

Сталі нержавіючі, нестандартні дослідних партій позначають буквами - індексами заводу виробника і порядковими номерами. Букви ЕІ, ЕП, або ЕК привласнюють сталей, вперше виплавлених заводом «Електросталь», НС - сталям виплавки Челябінського заводу «Мечел», ДІ - сталям виплавки заводу «Дніпроспецсталь», наприклад, ЕІ-435, НС-43 і ін. Для позначення способу виплавки доведення назви ряду сталей доповнюють буквами (наприклад, 13Х18Н10-ВІ), що означає вакуумно-індукційна виплавка.

Виконуємо поставку нержавіючої сталі в будь-яке місто України: Дніпропетровськ, Алушта, Алчевськ, Біла Церква, Бердянськ, Вінниця, Горлівка, Дніпродзержинськ, Донецьк, Євпаторія, Житомир, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Кам'янець-Подільський, Керч, Київ, Кіровоград, Краматорськ, Кременчук, Кривий Ріг, Луганськ, Луцьк, Львів, Макіївка, Марганець, Маріуполь, Мелітополь Миколаїв, Нікополь, Одеса, Павлоград, Полтава, Рівне, Севастополь, Сєвєродонецьк, Сімферополь, Суми, Тернопіль, Ужгород, Харків, Херсон, Хмельницький, Черкаси, Чернігів, Чернівці, Ялта (Крим)

ТОВ «МАЯК ПКФ»

51928, Україна,
Дніпропетровська область,
г.Каменське, ул.Республіканская 9а, офіс 411.
+38(067) 562-45-85
+38(056) 736-11-41
+38(063) 652-36-97
+38(067) 287-99-37

Адреса складу:
р.Дніпро
(Дніпропетровськ),
просп. Богдана Хмельницького, 122Б
(Вул.Героїв Сталінграда 122)
колишня металлобаза

Авторські права:

© ТОВ «МАЯК ВКФ» - продаж нержавійки, труби нержавіючі безшовні, технічна нержавейка, нержавіюча сталь, 2000-2025

© Створення сайту, 2019